В эфире: Retro FM
свернуть
  • --:--
свернуть
В новом окне

Новости

Тиждень іспанського кіно

Вже за декілька днів у Києві відкриється «Тиждень іспанського кіно». Фестиваль представить п’ять стрічок, відзначених номінаціями та нагородами національної кінопремії «Гойя» та призами міжнародних кінофестивалів.

Спеціальною подією, присвяченою до 400-річчя публікації другої частини славетного роману Мігеля де Сервантеса, стане показ однойменного історичного епосу «Дон Кіхот» з особливим гостем, відомим іспанським режисером Мануелем Ґутьєресом Араґоном.
Він особисто представить свою кіноадаптацію про знаменитого лицаря, що домагався справедливості. Єдиний показ відбудеться 14 квітня о 19:00 у Культурному центрі «Кінотеатр «Київ».

До того ж, Араґон проведе майстер-клас, де розповість про зйомки «Дон Кіхота», значення роману для іспанської культури та про свій чималий досвід у кіно (адже він є автором більш ніж двох десятків стрічок). Майстер-клас буде чудовою нагодою для кінематографістів, журналістів та всіх зацікавлених поспілкуватися з відомим режисером про його доробок та про розмаїтий кінематограф Іспанії. Він пройде о 12:00 15 квітня в Домі освіти та культури «Майстер Клас» (Київ, вул. Лаврська 16А).

Довідка.
Мануель Ґутьєрес Араґон (1940) — видатний іспанський режисер, сценарист та письменник, автор понад 20 фільмів, що здобули йому нагороди мжнародних кінофестивалів класу “А”, таких як Берлінале, МКФ у Сан-Себастьяні та Москві. Дебютував у повному метрі стрічкою “Говорить Мудіта” (Habla mudita, 1973), що розповідає про зіткнення світів зрілого інтелектуала та недалекого селянина. Тема селян та політичні рефлексії залишаться серед провідних у тематиці його творчості — зокрема, вони фігурують у більш пізніх його фільмах, “Мрійники” (Visionarios, 2001) та “Наступне життя” (La vida que te espera, 2004). Стрічка “Говорить Мудіта” брала участь у головному конкурсі МКФ у Берліні — як і його наступна робота, “Чорне сміття” (Camada negra, 1977). Цей скандальний у свій час фільм про групу фашистів в Іспанії під час перехідного періоду країни від диктатури Франко до демократії був заборонений на батьківщині, але після здобуття “Срібного ведмедя” за найкращу режисуру на Берлінале вийшов у прокат, що супроводжувався протестами праворадикалів. Цей фільм став початком плідної співпраці Араґона з відомою актрисою Анхелою Моліною, котра прославилася роллю в “Цьому смутному об'єкті бажання” Луїса Бунюеля та відтоді грала в стрічках найкращих іспанських режисерів. З Араґоном вона працювала у фільмах “Серце лісу” (El corazуn del bosque, 1979), “Демони в саду” (Demonios en el jardнn, 1982) та “Півнеба” (La mitad del cielo, 1986) алегоричних фрагментах Араґонівського портрету франкістської Іспанії, що були ключовими в кар'єрах обох і здобули режисерові нові нагороди та визнання. В 1991-му Араґон знімає 5-серійний телефільм про Дон Кіхота, а через одинадцять років — екранізує другу частину роману Мігеля де Сервантеса “Дох Кіхот” (El caballero Don Quijote, 2002). Цей фільм і стане спеціальною подією “Тижня іспанського кіно”, приуроченою до 400-річчя публікації роману.